טיפים לחיסכון בעלויות החתונה


חתונה בישראל היא אירוע יקר שעומדת מאחוריה תעשייה שלמה של בעלי עסקים מבעלי אולמות, סלוני כלות, צלמים ועוד ספקי שירות רבים. מאירוע פרטי וקטן עבור בני משפחה וחברים קרובים חתונה כיום היא הפקה גדולה עבור זוג צעיר בתחילת דרכו.

חתונה יקרה אינה גזרת שמיים וישנם דרכים להוזיל את עלויות החתונה בלי פשרות גדולות. סקרי שוק והכנה של הזוג יכולים להיות ההבדל בין לכסות את עלויות החתונה לבין הפסד כספי. הכנה טובה חשובה בייחוד בחתונה קטנה שבה העלות היחסית לאורח היא גבוהה.

השוואות ועצות מחברים

התייעצו עם זוגות שנישאו לאחרונה, פעמים רבות הם כבר ביצעו סקר שוק מקדים ויוכלו להמליץ לכם על ספקים שעבדו מולם. מלבד איכות השירות והמחיר שהם סגרו מולו תבררו את התנאים. אם עבור הספק לא מוכן להתפשר במחיר שפרו את התנאים.

ישנה תחרות רבה בתחום ספקי החתונות לעולם אל תסגרו ישר עם הספק הראשון שפגשתם.

​הזמנה מראש

בדומה לטיסות לואו קוסט הזמנה של שירותים חודשים מראש יכולה לחסוך לכם אלפי שקלים. ספקים מוכנים לתת הנחות גדולות למי שסוגר מראש. תוכלו מראש לקנות אונליין את שמלת הכלה, חליפת החתן, אלכוהול, פרטי עיצוב ואביזרים לרחבה. רכישה ברשת עשויה לקחת זמן ולכן מומלץ להזמין כמה שיותר מוקדם. קראי עוד איך קונים שמלת כלה ברשת.


הגדירו תקציב

לרוב מחיר המנה הוא רק מחצית מההוצאות על כל אורח. הכינו קובץ אקסל עם ההוצאות הצפויות. בכל סעיף תגדירו את התקציב שאתם מוכנים להשקיע עבור כל ההוצאה. בשלב ההתמקחות עם בעלי הספקים הציגו מראש את מגבלות התקציב ותנסו שלא לחרוג ממנו. תתנהלו כך שכל ההוצאות מרוכזות בקובץ יחיד.

הכינו בעצמכם

פעמים רבות עיצוב האולם מתומחר בנפרד ממחיר המנה, כאשר עיצוב מתחיל מאלפיים שקלים וצפונה. ניתן לקחת את העיצוב הבסיסי של האולם ולהרחיב אותו בעצמכם. רעיונות לעיצוב תוכלו למצוא באתרים דוגמת Pinterest את החומרים תוכלו להזמין באייבי ואלי-אקספרס (חפשו Wedding Decoration) עבור קישוטים ומתנות קטנות לאורחים. מלבד הרווח הכספי תהנו מעשייה יחדיו ומכך שחלק מהחתונה עשיתם במו ידיכם.

תשתמשו ברשת

תשתמשו ברשת לבנות אתר אינטרנט חינמי לחתונה Wix, עצבו את ההזמנה בעצמכם ב Canva או השתמשו בשירותים כגון Fiverr לקנות עיצוב הזמנה אישי ובזול. ריקוד חתונה תוכלו ללמוד ממדריכים דרך YouTube . את שמלת הכלה תוכלי לרכוש אצלינו אונליין ברבע ממחירה בסלון הכלות! קראי למה כדאי לרכוש שמלה אונליין.

הרחיקו גאוגרפית

פעמים רבות בעלי אולמות מחוץ לגוש דן והשרון מציעים מחירים הרבה יותר משתלמים בעבור מחיר מנה לאורח.

לפעמים ההבדל במחירי המנה באולמות מקבילים הוא 100 ש"ח לאורח. כאשר אתם מזמינים 250 איש ההפרש הוא 25,000 ש"ח! גם בתוספת עבור הסעות, תהיה עדיין הרבה יותר משתלמת כאשר בוחרים מיקום מרוחק ומוזל.

אלכוהול לחתונה

הקפידו לקנות אלכוהול ממשווקים שמציעים החזר כספי מלא על בקבוקים שלא פתחתם. היתרון הגדול שתוכלו לקחת יותר אלכוהול מאשר תכננתם ולהחזיר בדיוק את הכמות שהשתמשתם בה. הציעו מגוון קטן יחסית של סוגי אלכוהול (דוגמא רק 2 טעמי וודקה). טיפ נוסף הוא לשים את כל הבקבוקים אצל הברמנים ולא על השולחנות כך שלא יפתחו בקבוקים מיותרים.

התמקחות בריאה

בעלי אולמות וספקים עובדים עם עשרות אם לא מאות זוגות בשנה הם מודעים לתמחור השונה של ימים, חודשים. תמיד תשוו פירוט הצעות ומחירים בין הספקים. אל תסגרו עם הספק הראשון שדיברתם איתו. תוכלו לקרוא עוד איך נכון לנהל התמקחות עם בעלי אולמות וספקים.

#שמלותכלה #שמלותכלהברשת #שמלותכלה2017 #איךלחסוך #חתונהזולה #חתונהדיגיטלית

1 צפיות